Вірус-вимагач FonixCrypter припинив роботу. Дані можна відновити. Дані можна відновити

Автори шифрувальника FonixCrypter оголосили, що видалили вихідний код свого вірусу та планують припинити свою діяльність. Разом з цією заявою було опубліковано інструмент для дешифрування файлів, інструкції до нього і майстер-ключ для шкідника.

Тобто колишні жертви шифрувальника тепер можуть безкоштовно відновити свої дані.

Шифрувальник FonixCrypter був активний як мінімум з червня 2020 року. Вірус регулярно оновлювався, і минулого року було випущено як мінімум сім різних варіантів FonixCrypt.

Видання ZDNet повідомляє, що аналітики компанії Recorded Future вже протестували дешифрувальник та підтвердили, що він (а також майстер-ключ) працює, як і заявили зловмисники.

«Ключ дешифрування, наданий авторами вимагача Fonix, здається легітимним, хоча з його допомогою доведеться розшифровувати кожен файл окремо. Однак більш важливим є те, що вони оприлюднили майстер-ключ ключ, який дає можливість створити кращий інструмент дешифрування».

Експерти компанії Emsisoft вже розробляють більш досконалий дешифрувальник, який, як очікується, буде випущений вже на цьому тижні. З цієї причини користувачам не рекомендується використовувати для порятунку даних інструмент хакерів, який все ж може містити вірус та інші неприємні сюрпризи.

Хоча вимагач працював і приносив гроші своїм авторам, схоже, хакери дійсно вирішили згорнути свою діяльність. Так, угруповання вже видалило свій Telegram-канал, де зазвичай рекламувала свою розробку іншим злочинцям. Втім, аналітики Recorded Future відзначають, що група тут же оголосила про плани запустити новий канал.

Tags:

Контакти

Україна, Київ, 04080,
Новокостянтинівська вулиця, 15/15

Про нас

Компанія Data Management IG спеціалізується на розробці, постачанні та впровадженні інформаційних систем роботи з різноманітними даними. Якісний збір та обробка інформації дозволяють швидко приймати обгрунтовані рішення та прогнозувати майбутні події.

Search